Note: Udemy FREE coupon codes are valid for maximum 3 days only. Look for “Get Coupon” blue button at the end of Description.
[ad_1]

Sizin En Hayırlınız Kur`an-ı Kerim-i Öğrenen ve Öğretendir. Hz.Muhammed (s.a.v.)

Description

Sizin En Hayırlınız Kur`an-ı Kerim-i Öğrenen ve Öğretendir.Hz.Muhammed (s.a.v.)

Çocuklarına Kur’an-ı Kerim Öğreten Anne, Babaya Cennette Taç Giydirilir.Hz.Muhammed (s.a.v.)

Kur’an-ı Kerim hem lafzı hem de manası ile Cenab-ı Hakk tarafından Peygamber Efendimiz Aleyhissalatü vesselamın mümtaz kalplerine indirilmiştir. Bu hususi özelliği sebebiyle Kur’an-ı Kerim’in sadece manası değil, aynı zamanda lafzı da mucizevi ve ilahidir.

Bu itibarla Kur’an-ı Kerim indirildiği günden bu yana hiç bir zaman sıradan herhangi bir Arapça metin gibi okunmamış, bilakis tecvid denilen hususi okuma kaideleri çerçevesinde tilavet edilmiştir.

Aslında Kur’an lafzının bu hususi okunuşu Kur’an-ı Kerim’in Efendimiz Aleyhissalatü vesselamın kalbine nuzülü ile başlamıştır.

Nitekim Furkan suresinde Cenab-ı Allah   bunu şöyle ifade eder: “İnkar edenler: Kur‘ân ona bir defada topluca indirilmeli değil miydi?? dediler.

Biz onu senin kalbine iyice yerleştirmek için böyle aralıklı olarak parça parça indirdik ve ağır ağır okuduk.” (25/32)

Bu ağır ağır, yada Kur’ani tabiriyle tertil ile okuyuşun devam ettirilmesini Cenab-ı Allah,  başta Peygamber Efendimiz olmak üzere tüm müslümanlara da emir buyurmaktadır: “Kur’an’ı açık açık, tane tane tertil üzere oku!”[ad_2]

«
»

Leave a Reply