Sıfırdan Kalite Kontrol Mühendisliği Sertifika Programı A-Z™

Kalite Kontrol Mühendisliği için Gerekli Olan Temel Bilgileri Öğrenin! | Kalite Kontrol Kitabı | ISO-CMM-GD&T

Kalite Kontrol Mühendisliği için Gerekli Olan Temel Bilgileri Öğrenin! | Kalite Kontrol Kitabı | ISO-CMM-GD&T


Online course description :

Bu eğitimde sac metal kalıp tasarımı ve plastik enjeksiyon kalıp tasarımı alanlarında uzun yıllar çalışırken edindiğimiz tecrübeler ışığında bir mühendisin sanayide var olabilmesi için gerekli olan kalite kontrol mühendisliği bilgilerinden bahsettik. Kalite, kalite güvence, kalite kontrol, kalite yönetim sistemleri, teknik resim, tolerans sistemleri, tahribatsız muayene yöntemleri, ölçüm sistemleri ve ölçüm cihazları gibi çok geniş yelpazede kalite kontrol konularına da yine bu eğitimde değindik. Eğitimimiz gelen istekler doğrultusunda her zaman güncel tutulmaya da çalışılacaktır. Aynı zamanda da tüm sorularınızı eğitimi izlerken anında sorabilirsiniz ve 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt almış olacaksınız! Umarız hazırladığımız bu eğitim sizlere faydalı olur, eğitimde görüşmek üzere!

Kalite, ürün veya hizmetin belirlenmiş veya olabilecek ihtiyaçları karşılama kabiliyetine cevap verebilen özelliklerin tamamına denir. Daha kısa ve anlaşılır bir tabirle kalite kullanıma uygunluktur, verimliliktir, yaşam tarzıdır.

Kalite güvencesi, iş, mühendislik ve imalat süreçlerinde ulaşılmak istenen amaçtır. Bu amacın belirlenmesinde müşteri memnuniyeti esas alınır.

Kalite kontrol, bir sürecin kalite etkinliğini azaltacak durumlara karşı tedbir alarak kaliteye hakim olma anlamına gelir. Kalite kontrolünün temel amacı müşteri beklentilerinin ve işletmelerin stratejik amaçlarının en ekonomik seviyede karşılanabileceği ürünün üretimi için gerekli planların geliştirilip uygulanarak etkin bir şekilde sürekliliğinin sağlanmasıdır.

Kalite kontrol mühendisleri, bir şirkette üretilen ürün ve o ürünlerle ilgili noktaları, yöneticilerin belirlediği kriterler ve standartlar doğrultusunda inceleyen kişidir. En temel görevi müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürünlerin üretilmesini ve şekillendirilmesini sağlamaktır.


Free online course :

Udemy courses coupon codes are valid for maximum 1000 redemption only and might get redeemed in few hours.
If you enrolled in this course and you want to get a certificate. The certificate can be saved in the form you want, such as PDF, print it, or link it to your Linked-in profile.
Get Coupon Code
Share your love

Leave a Reply