Python İle Programlama Temelleri

Programlamanın Temellerine Python İle Adım At!

Programlamanın Temellerine Python İle Adım At!


Online course description :

Herkese Selamlar!

Bu kursta sizlere programlamanın temellerini python programlama dili aracılığıyla öğretmeye çalıştım. Bu noktada gerçek hayattan örneklerle desteklenmiş bir kurs oluşturmaya çalıştım.

Programlama konularını ilk olarak gerçek hayattan örnekler ile slayt halinde görsel bir şekilde anlattım ardından kod aşamasına o şekilde giriş yaptım.

Kursa başlamadan önce programlamayla ilgili herkesin bilmesini gerektiğini düşündüğüm bilgileri sizlerle elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım.

Programcılık ile daha önceden hiç uğraşmamış veya uğraşsa da bazı konuları mantıken kafasında tam olarak oturtamamış kişiler için gayet güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu kursta her şeyin mantığı gerçek hayattan örnekler ile önce anlatılıyor daha sonra kodlamaya geçiliyor.

Sayısal veri tiplerinden başlanılarak , Nesne Tabanlı Programlama ve Modüller konuları dahil olmak üzere bütün temel ve önemli programlama konuları bu kursta işleniyor.

Bu kurs bittikten sonra çok rahat baÅŸka bir programlama dili öğrenilebilir , programlamayla ilgili herhangi(mobil,web,yapay zeka vb…) alanlara yoÄŸunlaşılabilinir. Python birçok alanda hizmet verdiÄŸi için python öğrenecek olan siz kursiyerlerimiz ÅŸanslısınız. Ancak dediÄŸim gibi python ile ilerlemek istemeseniz dahi programlama mantığını öğreneceÄŸiniz için istediÄŸiniz programlama dilini kolayca öğrenebilir, istediÄŸiniz platformlarda istediÄŸiniz yazılım ürününü geliÅŸtirebilirsiniz.

Son olarak Müfredat Şu Şekilde;

1-) Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

2-) Çalışma Ortamının Hazırlanması

3-) Sayısal Veri Tipleri ve Sayısal Operatörler

5) Değişken Kavramı ve Değişken İşlemleri

6-) String Veri Tipi ve String Ä°ÅŸlemleri

7-) Listeler ve Liste Ä°ÅŸlemleri

😎 Operatörler

9-) KoÅŸul Ä°fadeleri

10-) Döngüler

11-) Fonksiyonlar

12-) Nesne Tabanlı Programlama

13-) Nesne Tabanlı Programlama Projesi

14-) Modüller


Free online course :

Udemy courses coupon codes are valid for maximum 1000 redemption only and might get redeemed in few hours.
If you enrolled in this course and you want to get a certificate. The certificate can be saved in the form you want, such as PDF, print it, or link it to your Linked-in profile.
Get Coupon Code
Share your love

Leave a Reply