İngilizce A1 Kurs: Alaaddin ve Sihirli Lamba Hikaye Çevirisi

İngilizce, İngilizce Kursu, İngilizce Konuşma, İngilizce Kelime, Sıfırdan İngilizce, İngilizce A1, Hızlı İngilizce

İngilizce, İngilizce Kursu, İngilizce Konuşma, İngilizce Kelime, Sıfırdan İngilizce, İngilizce A1, Hızlı İngilizce


Online course description :

Merhaba arkadaÅŸlar,

BildiÄŸiniz üzere Ä°ngilizce günümüzde çok önemli bir dil, hatta Ä°ngilizceye yabancı bir dil olarak bile bakılmaması gerekmekte. Çünkü biz nasıl Türkiye’de yaÅŸamak, olup biteni anlamak ve insanlarla iletiÅŸim kurmak için Türkçe biliyorsak, dünyada neler olup bittiÄŸini anlamak için de Ä°ngilizce öğrenmemiz ÅŸart. Günümüzde bilimsel kaynakların büyük yüzdesi Ä°ngilizce ve eÄŸer bir konuda bilgi edinmek istiyorsanız, o konuyu anlatan Türkçe kaynaklar sınırlı sayıda olmasına raÄŸmen, Ä°ngilizce olarak anlatan kaynak sayısı çok daha fazla olacaktır. Bu yüzden Ä°ngilizceyi bir an önce halletmek çok önemlidir.

Bu kursta ise klişe yöntemlerden ziyade daha etkili bir şekilde İngilizce öğretmeyi hedefliyorum. Normalde okullarda öğretmenlerimiz bizlerden sürekli dil bilgisi kurallarını öğrenmemizi üstüne de sürekli kelime ezberlememizi isterler. Ama bunun işe yaramadığı çok açıktır ki şimdi İngilizce öğrenmek için kendinize kurs aramaktasınız. Bu kursta ayrı olarak dil bilgisi kuralları veya kelime verilmeyecek. Sadece hikayeler çevireceğiz, bu şekilde siz hem kelime öğreneceksiniz hem de dil bilgisi kurallarını öğreneceksiniz. En önemlisi öğrendiğiniz kelimelerin nasıl kullanıldığını bileceksiniz. Bu şekilde bu cümleleri kurarken çok fazla düşünmeyip hızlı bir şekilde cümleleri kurabileceksiniz. Yani çeviri yapmak dolaylı olarak sizin konuşma yeteneğinizi ve yazma yeteneğinizi de geliştirecek.

Bu kursta A1 seviyesinde ilginç bir hikaye olan Alaaddin ve Shihirli Lambası’nı çevirdik, bu hikayeyi çevirirken hem gülümseyip hem de Ä°ngilizcemizi geliÅŸtireceÄŸiz. En önemli nokta ise anlamadığınız her noktayı bana direk sorabilirsiniz ve ben gerekirse yeni videolar çekerek sorunuzu cevaplayacağım, bu ÅŸekilde kursu en verimli ÅŸekilde kullanmış olacaksınız.


Free online course :

Udemy courses coupon codes are valid for maximum 1000 redemption only and might get redeemed in few hours.
If you enrolled in this course and you want to get a certificate. The certificate can be saved in the form you want, such as PDF, print it, or link it to your Linked-in profile.
Get Coupon Code
Share your love

Leave a Reply