Çocuklarda Mahremiyet Eğitimine ve Cinsel Gelişime Yaklaşım

0-6 Yaş çocuklarda cinsel gelişim ve mahremiyet eğitimi nedir ve nasıl olmalıdır?

0-6 Yaş çocuklarda cinsel gelişim ve mahremiyet eğitimi nedir ve nasıl olmalıdır?


Online course description :

Çocukları dış dünyaya hazır, kendileriyle barışık ve özgüvenli bireyler yetiştirmeye çalışırken, onlara yaşlarına uygun mahremiyet eğitimi vermek öncelikle anne babaların ve uzmanların sorumlulu altındadır. Çocuklarımızın değişen bedenlerini tanımalarını, olumlu beden algısı yaratabilmeleri, yaşları ilerledikçe bedenlerinde oluşacak değişimlere hazırlıklı olabilmeleri gibi cinsel bilgiler ve bilimsel bilgilerin yanında daha çok kendisinin ve diğer insanların özel hayatının farkına vara bilmeleri, sosyal hayatın içinde kendi özel alanını koruya bilmeleri, diğer insanların özeline saygı duya bilmeleri, kendisi ve çevresi arasında sağlıklı sınırlar koya bilmeleri gibi bilgileri güvendiği kaynaklardan alabilmeleri ve yanlış bilgiler edilmemeleri için mahremiyet eğitimi oldukça önemlidir.Çocuklarımızın değişen bedenlerini tanımalarını, olumlu beden algısı yaratabilmeleri, yaşları ilerledikçe bedenlerinde oluşacak değişimlere hazırlıklı olabilmeleri gibi cinsel bilgiler ve bilimsel bilgilerin yanında daha çok kendisinin ve diğer insanların özel hayatının farkına vara bilmeleri, sosyal hayatın içinde kendi özel alanını koruya bilmeleri, diğer insanların özeline saygı duya bilmeleri, kendisi ve çevresi arasında sağlıklı sınırlar koya bilmeleri gibi bilgileri güvendiği kaynaklardan alabilmeleri ve yanlış bilgiler edilmemeleri için mahremiyet eğitimi oldukça önemlidir eğitimi oldukça önemlidir.

Bu kursta,

Mahremiyet eğitimi nedir? Mahremiyet eğitimi ne zaman başlar? Ve nasıl öğretilir? Çocuklarda özel alan tanımlama nedir ve nasıl öğretilir? Bedenim bana ait bilinci nasıl oluşturulur? Tuvalet ve banyo mahremiyeti nasıl oluşturulur? Çocukların yatak ve odalarının ayrılması, anne babaların ve çocukların giyimleri, eşlerin birbirlerine karşı gösterdikleri sevgi sözcükleri ve davranışları, çocuklara iyi dokunuş ve kötü dokunuşun öğretilmesi ve çocukların cinsellikle ilgili sorularına cevaplar verilmesi, TV ve internette mahremiyete engel durumların önlenmesi yolları öğretilecektir.

Ayrıca mahremiyet eğitiminde mutlaka elinizde bulunması gereken materyalleri de indirilebilir kaynakları kısmında bulabileceksiniz.


Free online course :

Udemy courses coupon codes are valid for maximum 1000 redemption only and might get redeemed in few hours.
If you enrolled in this course and you want to get a certificate. The certificate can be saved in the form you want, such as PDF, print it, or link it to your Linked-in profile.
Get Coupon Code
Share your love

Leave a Reply