A’dan Z’ye Lumion Eğitimi (2022)

Sıfırdan uzmanlık seviyesine, yalnız Türkçenin değil, dünyanın en kapsamlı Lumion Eğitimi

Sıfırdan uzmanlık seviyesine, yalnız Türkçenin değil, dünyanın en kapsamlı Lumion Eğitimi


Online course description :

*İndirim kodları için Linkedin hesabıma bakabilirsiniz: mimaremretimur

17 saat ile UDEMY’nin en güncel, en kapsamlı Lumion eÄŸitimi

ACELESİ OLAN TASARIMCILARIN SEÇTİĞİ PROGRAM!

SketchUp veya 3DS Max yazılımlarında projenizi modelliyor, yüzlerce hazır objeyi ve malzemeyi internette arayarak vakit harcıyor, bu objelerle yavaÅŸlamış olan sahneniz V-Ray tarafından saatler boyu render ediliyor ve üstelik maalesef ortaya çıkan ÅŸey içinize sinmiyor… 15 Yıllık bir mimar olarak benim daha iyi bir fikrim var: LUMION kullanın.

1-Çok daha hızlı bir arayüzü vardır ve eski bilgisayarlara göre kendisini otomatik olarak kolaylaştırır.

2-İçerisinde ücretsiz yüzlerce insan-hayvan modeli vardır, üstelik animasyonlu!

3-İçerisinde ücretsiz yüzlerce aÄŸaç, çalı, çim modeli vardır, üstelik animasyonlu! Yani devamlı salınan, hışırdayan yapraklar…

4-İçerisinde ücretsiz yüzlerce iç mekan hazır obje vardır, üstelik malzemelerini arama bulma derdi yok. Hazır malzemeli, renk seçenekli hazır objeler sizi bekler.

5-Trafik lambası, otomobil, bisiklet, bina, villa, yol iÅŸareti, bayrak… gibi objeler de yine ücretsiz, yine renk seçenekleri ile, yine hazır malzemeli bir ÅŸekilde sahneyi ağırlaÅŸtırmadan konur.

6-Dev bir hazır malzeme kütüphanesi vardır. Yansıma, bump, geçirgenlik, eskime ayarları hazır yapılmış malzemeler düşünün…

7-Işık ayarları için kuantum fiziği bilmeniz gerekmez. Render ayarlarının içinde kaybolmazsınız, hazır ayarları vardır ve bir çocuk bile kullanır.

8-Render saatler içinde değil, saniyeler içinde biter ve üstelik sürpriz de olmaz çünkü final sahneyi en baştan sizin yerinize Lumion tahmin eder.

9-En önemlisi de tasarımcılar V-Ray‘in iÅŸini bitirmesini beklerken Lumion sizin yaratıcı fikirlerinizi bekler. Sizi bekleyen bir programı öğrenmek istemez misiniz? 

Aceleniz varsa doÄŸru yerdesiniz!

Artık hergün değişen bir dünyada yaşıyoruz. Alacağınız eğitimlerin günceli ne kadar yakaladığını biliyor musunuz? Son kullanım tarihi geçmiş kurslar ile vakit ve enerji harcamayın. 2022 dünyasını birlikte yakalayalım!

Hepimiz, tasarımlarımızı, hayallerimizi, anlatmak istediklerimizi doyurucu bir görsellik ile sunmak istiyoruz. Ve bunu en kısa sürede yapmak istiyoruz. Artık bu çağda kimsenin haftalarca bekleyecek sabrı yok. İşte beynimizde canlandırdığımız imajları hızlıca görsel bir sunum haline getirebilecek bir yazılım var artık. Üstelik bunu tatmin edici bir gerçekçilik ile yapıyor. Lumion, bugün en çok gelecek vaat eden üç boyutlu görselleme yazılımları arasında. 2022 itibariyle Lumion 12 artık kullanımımızda. Gelin bu gelecek vaat eden, bu oyun gibi eğlenceli programı birlikte konuşalım.

Bir yazar, mimar, eğitimci olarak tüm deneyimimi sizlerle paylaşmaya hazırım. Şimdiye dek pek çok kısa ders ile AutoCad, Lumion, 3D Max ve render konuştuk. Fakat uzun bir zamandır a’dan z’ye kapsamlı bir Lumion eğitimi hazırlamam için mesaj yağmuru altındayım. Artık hazır. Sıfırdan uzmanlık seviyesine 16,5 saatlik bir eğitim hazırladım.

Bu ders mimarlar, peyzaj mimarları, iç mimarlar, mühendisler, tasarımcılar, sinemacılar ve meraklılar için.

Geleceğin dünyası belki de Metaverse olacak; simülasyon hayatlarımızda oldukça fazla yer kaplıyor. Belki de bu sanal dünya ile Lumion sayesinde tanışacaksınız.

-Önce Lumion arayüz ile tanışacağız. Bilgisayarınızın Limon’a uygunluk derecesini ölçeceğiz.

-Sonra ağaç, insan, araç, mobilya gibi objeler içeren Limon’un ücretsiz dev kütüphanesini keşfedeceğiz.

-Kendi arazimizi özgürce yapabileceğiz. Dağlar, göller, vadiler, ovalar nasıl yapılır bunu konuşacağız.

-Google Map’ten faydalanarak dünyada istediÄŸimiz bir ülkenin istediÄŸimiz bir ÅŸehrinin binalarını, denizlerini, köprülerini gerçek boyutlarında ücretsiz bir ÅŸekilde Limon’da getireceÄŸiz.

-Sonra render’la tanışacağız.

-Sketchup’ta 3D Max’te hazırlamış olduÄŸunuz modelleri Lumion’a nasıl çağırmamız gerektiÄŸinin püf noktalarını konuÅŸacağız.

-Materıal konusu önemli. Gerçek fotoğrafla ayırt edilemez taş, ahşap, beton, cam, metal, plastik vb malzemeler nasıl hazırlanır, hazırlanırken nelere dikkat etmek gerekir, bunları konuşacağız.

-Gökyüzü nasıl olmalı? Güneş, bulut, ay, yıldız, kuzey ışıklarının objelerle ilişkisi ne olmalı? Cevapları bu derste.

-Limon’da gerçekçi, etkileyici render’lar nasıl alınır?

-Yüzlerce objeyi mesela insan kalabalıklarını, dev ormanları, şehir mobilyalarını tek tıkla yerleştirmenin yollarını konuşacağız.

-Ve objeler nasıl hareketlendirilir? İnsan nasıl yürür, otomobil nasıl gider, kuş nasıl uçar?

-Araç ve yaya trafiği yaratmayı konuşacağız. Bırakın kalabalık şehirleri Limon’un yapay zekası hareket ettirsin. Siz sadece komutu verin.

-Animasyon render nasıl alınır? Lumion ile nasıl film yapılır?

-Gün doğumu, gün batımı, ay hareketleri ve tüm göksel animasyonları konuşacağız.

-Mükemmel render’ın sırlarını, püf noktalarını sizlerle paylaşacağım.

-Lumion’da layerlar ile, gruplama ile nasıl kolay çalışırız, ona bakacağız.

-En zor aydınlatma tekniği olan kapalı mekanda suni ışıklarla, spot ışıklarla nasıl render alınır?

-Gerçekçi iç mekanlar nasıl yaratılır?

-Lumion’da kesit alma, ölçme ve Lumion 11’de gelen ortografik dik bakış ile cephe ve kesit çizimleri.

-Panaromik yani (360 derece) render nasıl alınır?

-Photoshop’u renderlarımızda nasıl kullanırız ve PhotoShop’a uygun render almak için hangi ayarlar yapılır? Bunları konuşacağız.

-Ücretsiz, indirilebilir hazır render ayarlarım var. Sizler için iç mekan/ dış mekan/ kar sahnesi/ gece gibi farklı ışık koşullarına uygun sahneler hazırladım. Dar teslim süresi olan, acelesi olan kullanıcılar için ideal.

-Ve final: daha ne kadar gelişebilirim? Bu dersleri bitirip belirli bir bakışa sahip oldunuz. Peki, kendinizi görsel sanatlarda daha ne kadar eğitebilirsiniz? Konuşalım mı?

-En önemlisi, tüm bu dersler boyunca size gösterdiğim notları, dosyaları, projeleri, belgeleri cömertçe paylaşıyorum. Hepsini indirip saklayabilirsiniz.

A’dan Z’ye Lumion eğitimi için en kapsamlı Türkçe kaynak burası. Gelin, çalışalım.

B harfinde sizi bekliyor olacağım.

*(Bu kurs, yeni derslerle devamlı güncellenmektedir.)

**(Bu kurs Lumion 9, 10, 11, 12 sürümleri için uygundur; Lumion  8 ve altı sürümler için de fikir vericidir)

***

EĞİTİMLERİMDEN FAYDALANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN TAVSİYELER:

Şunu belirtmek isterim ki bu eğitimler hiç bilmeyen, az bilen ve çok iyi bilen herkese bir şeyler katabilecek şekilde tasarlandı. O yüzden hiçbir meslek grubu ve tecrübe seviyesi için vakit kaybı olmayacaktır. Bu Udemy sayfam A’dan Z’ye bir Tasarım okulu olsun istedim.

Tasarım ve modellemeyi baÅŸtan sona öğrenmek için “A’dan Z’ye AutoCAD EÄŸitimi” ve “3ds Max ile A’dan Z’ye Modelleme” eÄŸitimlerim var.

Tasarımınız hazır, ÅŸimdi “V-Ray’de Gerçekçi Material Hazırlamak” eÄŸitimi ile gerçekçi malzemeler hazırlayın, “V-Ray Three Point Lighting” ve “V-Ray’de İç Mekan Render” ile V-Ray öğrenerek V-Ray’de gerçekçi render’lar alın.

Belki de endüstriyel tasarım yapıyorsunuz; tasarımlarınızı en iyi biçimde nasıl sunacağınızı öğrenmek istemez misiniz? “Endüstriyel Tasarım” eğitimime göz atınız…

Zamanınız kısıtlı ise sürat canavarı Lumion ile tanışın; “A’dan Z’ye Lumion EÄŸitimi” yalnızca Türkçenin deÄŸil dünyanın en kapsamlı Lumion eÄŸitimidir.

Evet sevgili Mimarlar, “Mimarlıkta Photoshop” eğitimi ile aldığınız render’ı editleyin.

Yeterli olmadı mı? Lumion uygulama eğitimleri ile Lumion tekniğinizi geliştirin;

Mesela Peyzaj Mimarları “LUMION ‘da Mimari Render-UYGULAMA” eÄŸitimime göz atabilir.

Animasyon öğrenmek isteyen içinse üç eÄŸitimim var; “LUMION ‘da Animasyon ve Render”, “LUMION ‘da Mimari Animasyon UYGULAMASI” ve “Lumion’da Tanıtım Filmi Hazırlamak”

Ya da belki de “Lumion’da Gerçekçi Malzeme Hazırlamak” eÄŸitimim ile özellikle malzeme konusuna eÄŸilmek istiyorsunuz…

Dış mekân render geliÅŸtirmek isteyen Mimarlar “LUMION ‘da Render- KIÅž SAHNESÄ° UYGULAMASI” eÄŸitimime, “LUMION ‘da Mimari Render-UYGULAMA” eÄŸitimime veya “LUMION ‘da Mimari Dış Mekân-UYGULAMA” eÄŸitimime göz atabilir.

Hazırladığınız görseller içinize bir türlü sinmiyorsa problemin ne olduğunu birlikte analiz edebileceğimiz “MİMARİDE ETKİLİ GÖRSELLEME” ve “Kaliteli Render Almanın Kuralları” eğitimlerime göz atabilirsiniz. Bakalım sunumlarınızdaki problem neymiş…

İç Mimarlar özellikle “LUMION ‘da V-Ray kalitesinde render almak- İÇ MEKAN” ve “Lumion’da İç Mimarlık” eÄŸitimlerime göz atmalı. Belki iç mekan için V-Ray dışı bir alternatif arıyorsunuzdur.

Harika, elinizde çalışmalarınız ve tecrübeniz var. Öyleyse artık CV ve Portfolyo hazırlamanın zamanı geldi: “CV ve Portfolyo Nasıl Hazırlanır?”

Gördüğünüz gibi hazırlamış olduğumuz eğitim arşivinde tüm tasarım, modelleme, görselleme problemleri için çözümler ve eğitimler bulunuyor.

Durmayın, 3D okulumda önizlemelere bir göz atın.

ins: emretimur


Free online course :

Udemy courses coupon codes are valid for maximum 1000 redemption only and might get redeemed in few hours.
If you enrolled in this course and you want to get a certificate. The certificate can be saved in the form you want, such as PDF, print it, or link it to your Linked-in profile.
Get Coupon Code
Share your love

Leave a Reply